עורך דין בפתח תקווה

אחת השאלות שלא מעט אנשים מתלבטים בה לפני שהם בוחרים איזה עורך דין לשכור היא, האם לבחור עורך דין שעובד לבד, עורך דין עצמאי או האם לפנות אל משרד עורכי דין ולשכור את שירותיהם.

אנחנו יכולים למצוא כיום עורכי דין משני הסוגים בכל עיר גדולה ובינונית, בעוד שבישובים קטנים, אנחנו נמצא בדרך כלל משרדים של עורכי דין שעובדים לבד. לכן, נניח ואנחנו מחפשים עורך דין בפתח תקווה, אז יש לנו את האפשרות לבחור, בין עורך דין מהסוג הראשון לבין עורך דין מהסוג השני.

ההבדל בין שני הסוגים יכול להיות מהותי, אף על פי שמן הסתם, התוצאות יכולות להיות דומות ואין זה מחייב שדווקא עורך דין במשרד גדול יבטיח לנו ניצחון במשפט או בהליך אליו אנחנו ניגשים.

ההבדלים בין עורך דין למשרד עורכי דין

עורך דין בפתח תקווה או בכל יישוב אחר, אשר פועל לבד, מייצג על פי רוב מספר נמוך של לקוחות בו זמנית, מתוך תפיסה שאין ביכולתו לייצג כמות גדולה של לקוחות, על פי רוב הוא עובד לבד, ללא צוות מסייע ועל כן זה יכול להשפיע בתהליך, כמובן שהוא יתקשה לעבוד על תיקים גדולים מדי בו יש צורך בכוח אדם גדול.

מצד שני, עורך דין כזה יעניק ללקוחות שלו יחס הרבה יותר אישי וקרוב, הם יהיו בקשר ישיר איתו, ועל כל פנייה הוא ייענה להם. סביר להניח שהוא יפעל בשביל שהדברים יתבצעו מהר יותר, כמו כן הוא יתרכז בתחום מסוים בלבד, לעיתים שני תחומים ולא מעבר לכך. נקודה נוספת, עורך דין בפתח תקווה או במקום אחר, יפעל על פי רוב באזור ספציפי ולא בכל הארץ.

משרד עורכי דין, לעומת זאת, מעסיק צוות גדול של עורכי דין, יועצים משפטים, וגורמי עזר נוספים אשר יכולים לעזור בתהליך. מדובר במשרדים שעובדים על תיקים יותר גדולים ומשמעותיים, בדרך כלל את מרבית העבודה, לא בהכרח יעשו עורכי דין עצמם אלא הצוות מסביב.

במשרד כזה הלקוח ייהנה אומנם מצוות גדול שיעבוד על התיק שלו, ייתכן שגם לזכות המשרד יעמדו כלים רבים יותר לנהל את התיק, אך רמת הקשר והיחס איתו תהיה פחות אישית, ייתכן מאוד שהוא ירגיש זאת במהלך העבודה המשותפת, מה שיכול לפגוע ביכולת שלו להשיג את התוצאות בהן הוא מעוניין. מה עוד שהעלויות להעסקת משרד עורכי דין, גבוהות יותר מאשר במקרה של העסקת עורך דין פרטי.