גירושין לא חייבים להיות מלחמת עולם

הדבר הראשון שעולה בראשם של רוב האנשים כשעולה המילה גירושין לאוויר היא מלחמת עולם בין שני הצדדים שמעורבים בכך. מאבקים על רכוש ונכסים, משמורת, מזונות והסדרי ראייה וגם הרבה מאוד אמוציות ורגשות שליליים מסיבות כאלו ואחרות כלפי הצד השני. למעשה, בשנים האחרונות יותר גירושין מאי פעם אינם הופכים למלחמת עולם שכזאת ומסתיימים בדרך של גירושין בהסכמה.

זוגות רבים יותר מאי פעם בעבר מעוניינים להימנע ממלחמת עולם במקרה של גירושין בניהם ובוחרים בדרך של גירושין בהסכמה במקום זאת.

מה הם גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה הם גירושין שנערכים בדיוק כפי שמרמז השם, בהסכמה. כלומר במקום לבחור בדרך של חוסר תקשורת, אנרגיות שליליות ומאבקים על כל דבר כגדול ולמשוך את הגירושין לאורך חודשים ארוכים או אפילו שנים, הזוג בוחר לנהל את התהליך בצורה עניינית בנטרול הרגשות השליליים שיש להם או לאחד מהם ולנסות לקצר את התהליך כולו כדי לסיים עימו ולהמשיך הלאה בחייהם.

גירושין בדרך כלל נוגעים בכמה סוגיות מורכבות שכל צד בגירושין מתייחס אליהם בצורה שונה ולכן נוצרים המאבקים הכה ידועים בתהליך גירושין. הסוגיות הללו יכולות להיות כאלו שנוגעות לרכוש (נכסים, הון וכו'), ילדים (משמורת, הסדרי ראייה, מזונות) ועוד.

כאשר מחליטים על פנייה להליך של גירושין בהסכמה מחליטים להגיע להסכמות מהירות והוגנות בכל הנושאים הללו לטובת כל הנוגעים בדבר ובעיקר אם מעורבים ילדים משותפים בתהליך הגירושין.

איך מתנהל תהליך גירושין בהסכמה

התהליך עצמו מתנהל באמצעות עורכי דין לענייני משפחה בחיפה המייצגים את שני הצדדים בנפרד ויש לעורכי הדין הללו את ההסמכה לעסוק בגירושין בהסכמה. אין מדובר בבורר המייצג את שני הצדדים יחדיו במטרה שיגיעו להבנות או אפילו יישארו יחדיו אלא בעורכי דין שכל צד בוחר לעצמו בנפרד אבל מתוך מחשבה ורצון מראש ליזום גירושין בהסכמה ולא במלחמה.

חשוב לציין שבעת תהליך שכזה תנאי בסיסי הוא שאף צד לא נוקט צעדים אחרים כלשהם כנגד הצד השני ואם כן ייעשה הדבר, הרי שמדובר על הפסקת המשא ומתן הקיים ופנייה לדרך אחרת, שסביר להניח שאיש מהצדדים לא מעוניינים בה.

ההתנהלות עצמה היא עניינית וכללת פגישות או העברת דרישות והסכמות בין עורכי הדין של שני הצדדים כמו בהתנהלות סביב תנאים של עסקה מסחרית והכל במטרה שכל הסוגיות שחשובות לכל אחד מהצדדים יטופלו בדרך הטובה ביותר לטובת כולם.

מדוע כדאי לבחור בדרך של גירושין בהסכמה

גירושין שאורכים תקופה ארוכה עם דיונים אינסופיים בבית המשפט ומפגשים רבים של עורכי הדין המייצגים אתכם יעלו לכם הרבה מאוד כסף וכמובן שגם התהליך עצמו ייגרר לאורך זמן רב ויעלה לכם בעצבים, עייפות וחוסר יכולת להתרכז בדברים חשובים וחיוביים יותר בחיים.

כאשר הגירושין בהסכמה אז התהליך מהיר יותר ואפשר לחזור לשגרת החיים מהר יותר ועם אנרגיה חיובית והבנה שגם דאגתם לטובת הילדים שלכם בדרך הטובה ביותר עבורם בסיטואציה הלא פשוטה שנקלעו אליה.

מאמר זה נכתב באדיבות אתר חוק וסדר הכולל אינדקס של עורכי דין בחיפה והקריות לרבות עורכי דין לענייני משפחה בחיפה או בקריות.