איך לבחור עורך דין?

בעיות משפטיות הן לא דבר קל, כאשר אנחנו נקלעים לבעיות משפטיות אנחנו יכולים לפעול מלחץ ופאניקה ולבצע טעויות קשות נוספות שיעלו לנו ביוקר, מצב זה אינו דבר של מה בכך, כדאי להתחיל לחשוב ברוגע ובשיקול דעת ולבחון את כל האפשרויות העומדות לרשותנו.

איך לבחור את העורך דין האופטימאלי עבורנו?

  1. אז ראשית אנחנו צריכים לדעת מה טיב העבירה שביצענו ועל מה אנחנו צריכים עורך דין, כאמור לכל משרד עורכי דין יש התמחות משלו, כאשר אנחנו בוחרים עורך דין, כדאי לבחור אחד שמתמחה בבעיה שיש לנו ויכול לייצג אותנו נאמנה.
  2. היכן ממוקם אותו עורך דין, אם אנחנו גרים לדוגמה בראשון לציון, נבחר עורך דין בראשון לציון ולא עורך דין בחיפה, כיוון שברוב המקרים נצטרך להיפגש איתו לא מעט והוא יצטרך לייצג אותנו בדיונים, העורך דין צריך להיות מהאזור שאנחנו הולכים להיות מיוצגים בו, כנ"ל גם אם אתם מחפשים לדוגמה נוטריון הרצליה פיתוח, אז כדאי לחפש באזור הרצליה.
  3. כמה תיקים בממוצע הוא מצליח להגיע אליהם בהסדר משפטי?, הרבה עורכי דין לא מביאים בכלל את הלקוח שלהם לבית המשפט, ההתמחות שלהם הוא לסגור דיל לפני המשפט, דיל שמוסכם על כל הצדדים, לצורך זה צריך משא ומתן רציני ומתוח עד לקבלת ההצעה הנכונה, עורך דין מומחה בתחום יוכל להשיג לכם דיל טוב כך שלא תצטרכו ללכת למשפט, לפעמים הדיל הזה יהיה הדבר הכי טוב שתוכלו להשיג.
  4. מה הניסיון שלו? עורך דין מתחיל הוא עורך דין רעב, אבל לא תמיד מכיר את כל הטריקים בספר ואת כל הדברים שעורך דין מנוסה שעבר לא מעט יכול להביא לכם, כמובן שההבדל ביניהם יהיה תמיד בכסף, כאשר עורך דין מנוסה יגבה מן הסתם סכומים הרבה יותר גבוהים מאשר העורך דין הצעיר, אבל לפעמים הסכומים האלו יצילו אתכם מכלא או מתשלומים גבוהים יותר, כך שלעיתים כדאי לבחור מה העדיפות הטובה ביותר עבורנו.
  5. המלצות – עורכי דין עובדים עם לקוחות, עם בני אדם, עורך דין טוב שעבר לא מעט יהיו לו המלצות טובות מלקוחות נוספים שלו, כדאי מאד לבדוק, לשאול, לראות ברשתות חברתיות, לשאול חברים שלכם, לקבל חוות דעת על העורך דין, אל תסתמכו רק על מה שהוא אומר או על התמונות והמלל באתר שלו, תבדקו אנשים שאתם מכירים!

לסיכום, לא קל לבחור עורך דין, בטח כשאתם אלו שעומדים מהצד שצריך הגנה, לכן קחו לכם את הזמן ובחרו בתבונה.

מעוניינים במידע נוסף? אתם מוזמנים לפורום המשפטי של רוטר!